Značky Plzeň s.r.o.
specialista na značky, svodidla, zábradlí a dopravní opatření
mapa stránek napište nám facebook
Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dopravní značení > Příslušenství komunikací

Příslušenství komunikací

Dopravní zařízení

Do našeho sortimentu dále patří široká škála výrobků a zařízení přispívajících ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu jako např. dopravní zrcadla, dopravní kužely, výstražné desky, zpomalovací prahy, směrovací desky a gumoplastové podstavce atd.

Dopravní kužely

Dopravní kužely vymezují plochu, do které je zakázáno vjíždět. Užívají se zejména při krátkodobých dopravních omezeních pro vyznačování pracovních míst, při provádění vodorovného značení, drobných opravách pozemních komunikací, pro dočasné zamezení vjezdu vozidel apod.

   

Dopravní zábrany, vodící tabule, směrovací desky, vodící systémy – vodící desky, vodící prahy

Zábranami se vyznačuje uzavírka vozovky nebo překážka provozu.

Vodící tabule označují nebezpečnou zatáčku. V případě nebezpečných zatáček může být bílá barva nahrazena žlutozelenou fluorescenční barvou.

Směrovací deskou či vodící deskou se usměrňuje provoz ve směru šikmých pruhů. Používá se zejména k vyznačení dočasného snížení počtu jízdních pruhů, k usměrnění provozu podél úseku dočasného dopravního omezení apod.

   

Dopravní knoflíky

Dopravními knoflíky se doplňují nebo zvýrazňují vodorovné značky. Podle účelu a umístění se používají knoflíky bílé (trvalé vodorovné značení), modré (trvalé vodorovné značení v úseku se zvýšeným nebezpečím výskytu náledí – např. na mostě), zelené (trvalé vodorovné značení oddělující průběžný pruh od odbočovacího nebo připojovacího pruhu nebo v oblasti průpletového úseku), žluté nebo oranžové (přechodné vodorovné značení jako náhrada za použití barvy či fólie).

Směrové sloupky

Směrové sloupky se umisťují zejména mimo obec po obou stranách v nezpevněné části krajnice. Směrové sloupky dodáváme silniční či svodidlové, kovové i plastové dle požadavku zákazníka. Standardně se používají směrové sloupky v bílé barvě. V oblastech zvýšeného výskytu náledí (např. na mostech) se užívají směrové sloupky barvy modré. Pro vymezení připojení účelové komunikace se pak používají směrové sloupky barvy červené.

 

Krátký příčný práh (zpomalovací práh)

Zpomalovacím prahem se zejména vytváří umělá nerovnost na vozovce. Zpomalovací prahy neboli retardéry dodáváme v několika typech, provedeních a výškách pro různé druhy požadované maximální rychlosti. Před zpomalovacím prahem musí být z obou stran osazeno příslušné dopravní značení, které na tento práh řidiče upozorní.

 

 

Pružné plastové majáčky

Pružný výstražný maják přispívá ke zvýšení bezpečnosti a přehlednosti silničního provozu. Je velice dobře viditelný, opakovaně neformovatelný. Po nárazu zůstává neporušený, vrací se do původní polohy a je nadále plně funkční. Také vozidlo zůstává nepoškozeno. Používá se například pro zvýraznění přikázaného směru jízdy v křižovatkách a na kruhových objezdech, pro zvýraznění přechodů pro chodce pro zvýšení bezpečnosti, pro zvýraznění směru objíždění nástupních ostrůvků, pro zvýraznění nebezpečných míst, pro zlepšení orientace na parkovištích, čerpacích stanicích, apod.

  

Dopravní zrcadla

Dopravní zrcadlo výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, zejména pak v nepřehledných křižovatkách, při výjezdech z místních komunikací či hospodářských objektů apod. Osazuje se v místech, kde nejsou dostatečné rozhledové parametry pro bezpečný výjezd vozidel. Zrcadla jsou certifikována pro použití na komunikacích v ČR. V sortimentu máme několik typů a rozměrů zrcadel, včetně zrcadel vyhřívaných či s úpravou proti ojínění.

Mám zájem o příslušenství:

Napište nám nebo zavolejte +420 602 211 961

Dotaz, poptávka, připomínka:

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů